Výroba hedvábných látek na zakázku

alespoň 50 metrů? Pak Vám nabízíme utkání látky dle Vašeho přání. Objednávky přijímáme elektronicky na adrese m.marin@sartor.cz

pracujeme na novém CENÍKU

konkrétní poptávky zasílejte na m.marin@sartor.cz

HEDVÁBNÝ BROKÁT, DAMAŠEK, LAMPAS

Vyrábíme brokáty a damašky s vytkávanými vzory. Máte obrázek vzoru či kousek látky se vzorem, který marně sháníte? Chtěli byste věrnou repliku? Nebo jste tvůrčí duše a máte jasnou představu, ale nemůžete nikde nic podobného najít? Nenechte spoutávat svoje tvůrčí možnosti omezenou nabídkou a nechte si vytkat látku Vašich snů. Vyberte si brokát nebo damašek - brokát je silnější a jednolícní, hodí se na menší vzory, damašek je tenčí a oboustranný - látka z rubu je inverzní k lícu. Brokáty nabízíme v několika materiálových variantách.

Naše dobové rekonstrukce realizujeme zpravidla v těchto materiálech. Více o našich rekonstrukcích textílií, sbírky historických vzorů a o projektu sdílené objednávky najdete zde:

brokát 100% hedvábí

Typ 3 a 4: Brokát, lampas či damašek z pravého hedvábí

Čistě hedvábný damašek je vždy lehčí, měkčí, hladší a splývavější než brokáty s příměsí jiných materiálů. Je také tenčí a vzor na něm méně plastický. Protože je čistě hedvábný, vynikají na něm nejvíce vlastnosti přírodního hedvábí. Je krásných barev, velice jemný a příjemný na dotek. Při volbě damašku a dvou barev je motiv inverzní. Vícebarevné damašky, lampasy a brokáty mají vždy rub a líc. Brokáty a lampasy jsou "plastičtější", damašek je velmi hladký.

Gramáž: dle přání, standardně 23.5 mm (102 g/m2)

Šíře: 140 cm či 280 cm

Složení: 100% hedvábí

brokát s lurexovou nití

Typ 5 a 6: Ručně tkaný brokát z pravého hedvábí a s metalickou nití

Čistě hedvábný brokát s vetkanou zlatou či stříbrnou metalickou nití. Díky lurexové niti je trochu tužší nicméně stále lehčí, měkčí a splývavější než brokáty s příměsí jiných materiálů. Je také tenčí a vzor na něm méně plastický.

Gramáž: dle přání, standardně 23.5 mm (102 g/m2)

Šíře: 110cm

Složení: 100% hedvábí


brokát hedvábí/viskóza

Typ 7: Brokát hedvábí-viskóza

Pevný hustě tkaný brokát, drží dobře tvar. Ze všech brokátů v nabídce je nejsilnější (235 g/m2). Větší hmotnost a objem mu dodává jeho viskózová složka. I když procentuální zastoupení pravého hedvábí je nižší než u dalších brokátů, celková spotřeba hedvábí na metr je obdobná díky opět celkově vyšší gramáži. Pozn: tento brokát je vždy dodáván ve 2 kusech (látka se tká na dvojitou šíři). U tohoto brokátu nemůžeme zaručit stoprocentně identický barevný odstín se zadaným. Výrobce nemá potřebné technologie a barvy se míchají ručně. Přesto dosavadní výsledky byly velice dobré.

Gramáž: cca 40 mm (175 g/m2)

Šíře: 75 cm

Složení: 22% hedvábí 78% viskóza


HEDVÁBNÉ DUPIONY

Zajistíme výrobu ručně či strojově tkaných dupionů. Látky se tkají z předem barvených nití. Proto kromě jednobarevných látek je možné realizovat i měňavé efekty (rozdílná barva nitě v útku a osnově).

strojově tkaný dupion

Strojově tkaný dupion

Strojově tkaný dupion je více lesklý s hladčím a šustivějším povrchem. Může být jednobarevný či házet barevné odstíny, čehož je docíleno rozdílnou barvou nití v osnově a útku.

Gramáž: 19 mm (82 g/m2)

Šíře: 137cm

Složení: 100% hedvábí


ručně tkaný dupion

Ručně tkaný dupion

Ručně tkaný dupion je matnější a má hrubší strukturu. Může být jednobarevný či házet barevné odstíny, čehož je docíleno rozdílnou barvou nití v osnově a útku.

Gramáž: 19 mm (82 g/m2)

Šíře: 137cm

Složení: 100% hedvábí 

OSTATNÍ HEDVÁBNÉ LÁTKY

Zajistíme výrobu ostatních standardních hedvábných látek v požadovaném barevném odstínu popř. s tištěným vzorem. Tyto látky se nejprve tkají z přírodních bílých hedvábných vláken a teprve pak se bělí, barví nebo tisknou. Dostupné hedvábné látky a možné gramáže v mómech:

 • Šifón (6, 8, 10, 12)
 • Organza (6, 8)
 • Habutai (8, 10, 12, 16)
 • Voál (6, 8)
 • Žoržet (8, 10, 12)
 • Mačkaný žoržet (8, 10, 12)
 • Krepdešín (12, 14, 16, 18)
 • Satén (12, 16, 19, 30, 40)
 • Taft (16, 19)
 • Dyšes (26)
 • Úplet (60-200g/m2)