Dodací a platební podmínky

1. Dodací podmínky

Zboží posíláme prostřednictvím společností Česká pošta, PPL nebo Geis. Objednávky zpracováváme obvykle do 1–3 pracovních dnů. Jakmile je balík odeslán, je zákazník emailem informován o odeslání zásilky, aby se mohl následující den připravit na převzetí balíku.

PPL doručuje přímo k vám domů následující den po odeslání, obvykle v dopoledních hodinách. Řidič by vás měl předem telefonicky kontaktovat a dohodnout se s vámi na hodině převzetí. Pokud nejste během dne doma, doporučujeme nechat si poslat balík do práce.

Geis - alternativní kurýrní služba k PPL, cenově výhodnější, s doručením obvykle také následující pracovní den k vám domů. Doručuje se většinou dopoledne, proto je třeba se připravit, aby mohl někdo doma balík vyzvednout. Případně si můžete s řidičem domluvit doručení na jiný den.

Česká pošta doručuje obvykle 2 pracovní dny od odeslání. U balíku na poštu nebo do ruky je dodání následující pracovní den.

Pokud potřebujete balík rychle a spolehlivě, doporučujeme zvolit PPL nebo balík do ruky či balík na poštu a platbu na dobírku nebo kartou.

2. Platební podmínky

Objednané zboží lze zaplatit následujícími způsoby:

  1. bankovním převodem – po potvrzení objednávky přijde zákazníkovi email s platebními údaji. Platba převodem je cenově výhodnější, ale počítejte s malým zdržením – balíky posíláme až po připsání částky na náš účet. Toto můžete urychlit zasláním potvrzení o platbě na náš email.
  2. hotově při převzetí zásilky (na dobírku) – nejjednodušší způsob placení, vaše objednávky budou vyřízeny ihned.
  3. hotově při osobním vyzvednutí zboží na prodejně – zboží můžete vyzvednout kdykoliv v otevíracích hodinách naší prodejny. Vaše objednávka bude rezervována po dobu 7 dnů.
  4. kreditní kartou – tuto službu zajišťuje platební brána GPwebpay. Výhodou tohoto bezpečného převodu peněz je rychlost. Vaši platbu uvidíme okamžitě a zásilku můžeme ihned odeslat.
  5. přes Paypal – tuto možnost uvádíme pro zahraniční zákazníky. Je vhodné mít založený paypal účet nebo, pokud jej nemáte, pouze zadáte údaje své platební karty.

3. Ceny poštovného

Váha Česká pošta – doporučená zásilka
Česká pošta – balík na poštu Česká pošta – balík do ruky PPL Geis
do 0.5 kg 69 Kč 99 Kč 129 Kč 129 Kč 119 Kč
do 1 kg 119 Kč 99 Kč 129 Kč 129 Kč 119 Kč
do 2 kg 129 Kč 99 Kč 129 Kč 129 Kč 119 Kč
do 5 kg
119 Kč 139 Kč 129 Kč 119 Kč
Dobírka 35 Kč

Ceny jsou uvedeny včetně 21% DPH.

4. Slovensko

Na Slovensko posíláme standardně firmou PPL a Geis. Je možné zasílat i Českou poštou, pokud platba proběhne předem přes Paypal / kreditní kartu / bankovní účet. Česká pošta je cenově výhodnější pouze pro menší zásilky a dodání je pomalejší než u PPL.

Možnosti platby:

  1. Dobírka – nejjednodušší a nejrychlejší, lze pouze u PPL a Geis. U PPL pokud objednáte v korunách, bude v den převzetí dobírková částka přepočítána na eura dle aktuálního kurzu. Pokud objednáváte v eurech, přepočteme tuto částku na koruny a při převzetí se opět přepočítá zpět na eura dle kurzu. Může tedy dojít k drobnému rozdílu vlivem kurzovních změn.
  2. Paypal – velmi jednoduchá a pohodlná platba – lze kombinovat s PPL, Geis i Českou poštou. Nejjednodušší je mít vlastní Paypal účet. Ale pokud jej nemáte, stačí zadat údaje své kreditní karty.
  3. Kreditní kartou – rychlý a bezpečný převod peněz zajištěný platební bránou GPwebpay. Vaši platbu okamžitě vidíme a můžeme objednávku ihned expedovat.
  4. Bankovní převod – máme účet u slovenské banky, můžete tedy platit v eurech na náš slovenský účet bez jakýchkoli nadstandardních poplatků. Podmínkou je objednání v EUR. Zásilky posíláme až po připsání částy na náš účet – počítejte, že zásilka se zhruba o 1–2 dny zdrží. Urychlit proces můžete tak, že nám pošlete bankovní potvrzení o platbě.
Váha Česká pošta PPL Geis
do 0,2 kg 199 Kč
299 Kč
229 Kč
do 0,5 kg 239 Kč
299 Kč 229 Kč
do 1 kg 349 Kč
299 Kč 229 Kč
do 2 kg 529 Kč
299 Kč 229 Kč
do 5 kg
399 Kč 229 Kč
do 7 kg
509 Kč 229 Kč
Dobírka nelze, pouze Paypal/platba kartou/platba převodem
35 Kč 35 Kč

Plátci DPH – objednávkový systém počítá s 21% DPH. Pokud jste plátci DPH a máte nárok na odpočet DPH, pošlete nám zprávu s vaším DIČ a my vás po ověření zařadíme do kategorie plátci a budete moci automaticky objednávat bez DPH. Pokud jste již provedli objednávku a uvedli své DIČ, ověříme si jej a DPH případně vrátíme.

5. Osobní odběr

Pokud si objednáte zboží přes náš eshop a vyberete jako možnost doručení osobní odběr, nejprve zkontrolujeme, zda je vámi vybrané zboží dostupné, a poté vám zašleme potvrzovací email, že zboží je připraveno k převzetí. Zboží vám bude rezervováno po dobu 7 dní od odeslání objednávky. Pokud si zvolíte platbu při převzetí, objednaná metráž bude stříhána až při převzetí objednávky, budete mít tedy možnost si látku nejprve prohlédnout, případně požádat o změnu a vybrat jinou látku.