Články

Barevná škála

Zde najdete paletu barev, kterou používáme k barevnému řazení látek a dle které se řídíme při pojmenovávání barevných odstínů. Nově přiřazujeme každé látce nejbližší odstín barvy z této palety. To umožňuje filtrování látek v dané kategorii dle hledaného odstínu.

otevři barevnou paletu

Druhy hedvábných látek

Hedvábí je poznat podle vzhledu a na dotek (měkké, drsnější, šustivé), ale nejjistější je malý vzorek zapálit – hedvábí nehoří plamenem, ale škvaří se a sype se z něj popel, nejcharakterističtější je zápach po spálených vlasech (živočišné vlákno). Váha, tedy hustota vláken, se u hedvábných tkanin určuje japonskou jednotkou mm (mómí), která značí váhu (v librách) kousku materiálu o rozměrech 45 palců a 100 yardů. To znamená, že 1mm je přibližně 4,33g na m2..

..čti dále

Výroba hedvábných látek na zakázku

Nevyhovují vám nabízené vzory? Nemůžete najít vysněný barevný odstín? Není látka, kterou hledáte skladem? Bude Vaše spotřeba alespoň 25 metrů? Pak Vám nabízíme utkání látky dle Vašeho přání. Minimální odběry začínají na 25m u dupionů a 50m u ostatních látek. Ceny klesají s množstvím objednaných metrů..

..čti dále

Ceník hedvábných látek na zakázku

..čti dále

Péče o hedvábí

Hedvábné látky obecně není radno prát v pračce. Některé typy snesou praní v ruce, ale nejbezpečnější je všechno dávat do čistírny, protože hedvábí při kontaktu s vodou může ztratit svůj původní vzhed..

..čti dále

Úpravy lněných látek a jejich údržba

Vysvětlení jednotlivých úprav lnů (chamické a mechanické měkčení, vysrážení atd.) a příklady kombinací. Rady a tipy ohledně údržby lněných tkanin.

..čti dále

Jak změkčit látku

Koupili jste si látku, ale připadá vám nějaká moc tuhá? Nebo prostě měkčí nebyla? Máme pro vás pár rad, jak ji změkčit. Pokud se jedná o hedvábí, stačí tuto látku vyprat. Raději nejprve ručně - při kontaktu s vodou ztratí svůj přirozený škrob a výrazně změkne. Pozor, praní ale může změnit strukturu látky..

..čti dále

Ramie

Co je to vlastně ramie a odkud se vzala? Jaké jsou vlastnosti tohoto exotického textilního materiálu připomínajícího len?

..čti dále