Repliky historických látek (archiv)

Specializujeme se na výrobu autentických replik historických textilií podle dochovaných vzorů. Naše unikátní reprodukce dobových látek jsou určeny zejména pro výrobu autentických historických kostýmů, ale své užití najdou též v muzejnictví a textilním designu všeho druhu. Předlohy pro historické látky hledáme v muzejích po celém světě (například Metropolitan Museum of Art v New Yorku, Cluny v Paříži či Victoria and Albert Museum v Londýně). Nezapomínáme však ani na české vzory – repliky látek z oděvů Přemysla Otakara II., Karla IV. či Rudolfa Habsburského, u nichž jsme čerpali inspiraci ve sbírkách Pražského hradu. Často se jedná o dochované kusy zejména pohřebních textilií, ale také malby, na nichž jsou látky vyobrazeny. Zajímavé vzory shromažďujeme v knihovně vzorů na Pinterestu. Kromě látek, které najdete v nabídce e-shopu, se můžete zapojit také do některého z projektů na patterns.sartor.cz, kde sbíráme jednotlivé objednávky za účelem umožnění výroby zajímavých textilních replik. A pokud ani tam nenajdete vysněný vzor, rádi Vám jej utkáme na zakázku. (Minimální odběr, podmínky a ceník najdete ZDE).

Brokát s čchi-liny a fénixy, vínový

Kód zboží: 103-02-0059

Naše replika benátského hedvábí z 1. poloviny 14. století. Původní textilie byla utkána v červenofialové barvě se zlatým vzorem.

Na vínovém podkladě vybíhají po rostlinných úponcích, z nichž vyrůstají lístky a velké lotosové květy, čchi-lini a fénixové. Fénixové jsou okřídlení a jejich ocasy přecházejí v paví oka. Tato čínská mytická zvířata bývají považována za krále ptáků. Fénix je, stejně jako čchi-lin, jedním ze čtyř nebeských zvířat, která spolu žijí spolu ve Smaragdových horách. Jsou symbolem dokonalosti, čchi-lin navíc dlouhověkosti a štěstí.

V německém Halberstadtu byla nalezena velice podobná látka a je velice pravděpodobné, že byly utkány v téže dílně pod čínským vlivem.

Dochovaná textilie látka se dnes nachází v královské hrobce na Pražském Hradě.

  • Barva : _ 050 - vínová
  • Gramáž mm (mómí) je japonská jednotka váhy používaná pro hedvábné látky. 1 mm  = 4,33 g/m2. : ~ 50m/m | 220g/m2 (46-54m/m)
  • Období : 14. století
  • Opakování vzoru (Rapport) Velikost motivu, po které se vzor opakuje. Měří se podél útku (vodorovně) v centimetrech. : 9 cm
  • Šíře : 75 cm ± 5 cm
  • Složení : hedvábí / viskóza / lurex
  • Metrů na skladě: 43.6     Hlídat dostupnost

790,00 Kč / m ( 653,00 Kč / m bez DPH )

Množstevní slevy

  • více než 10 m (-5%)
  • více než 20 m (-10%)

cm


Pošlete provozovateli tohoto obchodu dotaz na následující zboží.

Ve stejné kategorii