Repliky historických látek (archiv)

Specializujeme se na výrobu autentických replik historických textilií podle dochovaných vzorů. Naše unikátní reprodukce dobových látek jsou určeny zejména pro výrobu autentických historických kostýmů, ale své užití najdou též v muzejnictví a textilním designu všeho druhu. Předlohy pro historické látky hledáme v muzejích po celém světě (například Metropolitan Museum of Art v New Yorku, Cluny v Paříži či Victoria and Albert Museum v Londýně). Nezapomínáme však ani na české vzory – repliky látek z oděvů Přemysla Otakara II., Karla IV. či Rudolfa Habsburského, u nichž jsme čerpali inspiraci ve sbírkách Pražského hradu. Často se jedná o dochované kusy zejména pohřebních textilií, ale také malby, na nichž jsou látky vyobrazeny. Zajímavé vzory shromažďujeme v knihovně vzorů na Pinterestu. Kromě látek, které najdete v nabídce e-shopu, se můžete zapojit také do některého z projektů na patterns.sartor.cz, kde sbíráme jednotlivé objednávky za účelem umožnění výroby zajímavých textilních replik. A pokud ani tam nenajdete vysněný vzor, rádi Vám jej utkáme na zakázku. (Minimální odběr, podmínky a ceník najdete ZDE).

Brokát Karla IV., zelený

Kód zboží: 103-02-0058

Brokát utkaný podle domnělé pohřební dalmatiky Karla IV. Originál pochází pravděpodobně z Luccy z počátku druhé poloviny 14. století. Pravděpodobně táž látka, dlouho schraňována v královském majetku, byla později upotřebena k pohřbu Jiřího z Poděbrad.

Látka patří mezi tzv. trecentové látky, kde doznívá románská tradice symetrickeho seskupení po stranách střední osy a mísí se s novými, ve své době moderními, orientálními prvky. Zde jsou to dvojice čínských fénixů na pozadí palmetových listů dole spojených páskou s pseudoislámskými znaky. Mezi fénixy vyrůstá nahoru stvol rozevřený do lupenů, k nimž se sbíhá dvojice čínských psů čchi-linů. Dvojice fénixů a čchi-linů se hojně používaly právě na lucešských látkách 14.století, napovídají tak leccos o původu látky.

Fragmenty originálu patří do sbírek Pražského hradu, Národního muzea a Uměleckoprůmyslového muzea v Praze. Repliku této textílie je možno spatřit na Karlštejně v ložnici Karla IV. a na Pražském hradě jako rekonstrukci pohřební dalmatiky. Naše replika byla k vidění na rekonstrukci Korunovace Karla IV. při příležitosti 700 let od jeho narození.

  • Barva : _ 225 - zelená
  • Gramáž mm (mómí) je japonská jednotka váhy používaná pro hedvábné látky. 1 mm  = 4,33 g/m2. : ~ 55m/m | 240g/m2
  • Období : 14. století
  • Opakování vzoru (Rapport) Velikost motivu, po které se vzor opakuje. Měří se podél útku (vodorovně) v centimetrech. : 18 cm
  • Šíře : 75 cm ± 5 cm
  • Složení : hedvábí / viskóza / lurex
  • Metrů na skladě: 62.35     Hlídat dostupnost

790,00 Kč / m ( 653,00 Kč / m bez DPH )

Množstevní slevy

  • více než 10 m (-5%)
  • více než 20 m (-10%)

cm


Pošlete provozovateli tohoto obchodu dotaz na následující zboží.

Ve stejné kategorii