Divoké hedvábí

Kategorie divokého hedvábí zahrnuje tkaniny vyráběné z vláken jiných motýlů než nejčastěji a nejvíce domestikovaného bource morušového. Patří sem napůl domestikovaný tussah (nebo také tasar) živící se nikoli morušovými ale dubovými listy a jež je typický středně až tmavě zlatou barvou. Dále sem patří výhradně indické hedvábí mugi nebo bílé hedvábí eri, které se také často vyrábí v duchu „mírumilovného hedvábí“ *, kdy se housenka dostane z kokonu živá ven.


* Mírumilovné hedvábí je lehce kontroverzním pojmem, neboť přestože se housenka neusmrtí vařením nebo kouřem uvnitř kokonu, je její další osud často i tak zpečetěn. Buď je vylíhnutý motýl z důvodu přešlechtění neschopen letu, nedostane se k potravě a vyhladoví. Nebo venkované živé housenky z kokonů vybírají a jedí jako cenný zdroj bílkovin. V každém případě je však tento druh hedvábí vždy dražší, neboť se čeká kolem dvou týdnů navíc než housenka doroste popř. se z ní vylíhne motýl.

Hedvábí Eri diamant, krémové, NEMĚKČENÉ

Kód zboží: 101-61-0039

Hedvábí eri je jedním z nejoblíbenějších druhů tzv. divokých hedvábí.

Získává se z kokonů napůl domestikovaného motýla Philosamia ricini. Tomuto hedvábí se někdy také přezdívá „mírumilovné hedvábí“. To znamená, že produkce počká na dokončení životního cyklu housenky, jež se dostane z kokonu živá ven. Vlákno pro výrobu eri hedvábí je trochu tmavší než vlákno bource morušového. Pokud je látka měkčená, na omak se podobá bavlně, je měkká, hebká a příjemně splývá. Zároveň je teplejší než jiné druhy hedvábí.

Pozn.: Látka v naší nabídce je neměkčená. Oproti měkčené variantě je na omak hrubší, podobá se papíru, nesplývá a tvoří ostré sklady. Po vyprání lehce změkne a získá na splývavosti. Hodí se na hrubší košile, halenky i šaty. Mírně prosvítá.

  • Barva : _ 015 - krémová
  • Gramáž mm (mómí) je japonská jednotka váhy používaná pro hedvábné látky. 1 mm  = 4,33 g/m2. : ~ 19m/m | 82g/m2 (18-20m/m)
  • Šíře : 114 cm
  • Složení : 100% hedvábí
  • Metrů na skladě: 17.1     Hlídat dostupnost

Sleva! 750,00 Kč / m (-30%) 525,00 Kč / m ( 434,00 Kč / m bez DPH )

cm

Do oblíbených

Žádné komentáře

Pouze pro registrované uživatele.

Pošlete provozovateli tohoto obchodu dotaz na následující zboží.

Ve stejné kategorii