Repliky historických látek (archiv)

Specializujeme se na výrobu autentických replik historických textilií podle dochovaných vzorů. Naše unikátní reprodukce dobových látek jsou určeny zejména pro výrobu autentických historických kostýmů, ale své užití najdou též v muzejnictví a textilním designu všeho druhu. Předlohy pro historické látky hledáme v muzejích po celém světě (například Metropolitan Museum of Art v New Yorku, Cluny v Paříži či Victoria and Albert Museum v Londýně). Nezapomínáme však ani na české vzory – repliky látek z oděvů Přemysla Otakara II., Karla IV. či Rudolfa Habsburského, u nichž jsme čerpali inspiraci ve sbírkách Pražského hradu. Často se jedná o dochované kusy zejména pohřebních textilií, ale také malby, na nichž jsou látky vyobrazeny. Zajímavé vzory shromažďujeme v knihovně vzorů na Pinterestu. Kromě látek, které najdete v nabídce e-shopu, se můžete zapojit také do některého z projektů na patterns.sartor.cz, kde sbíráme jednotlivé objednávky za účelem umožnění výroby zajímavých textilních replik. A pokud ani tam nenajdete vysněný vzor, rádi Vám jej utkáme na zakázku. (Minimální odběr, podmínky a ceník najdete ZDE).

Lampas Rudolfa Habsburského s labutěmi

Kód zboží: 103-08-0003

Tato unikátní replika je kopií tkaniny z pohřebního roucha prvního habsburského panovníka na našem trůnu - Rudolfa I. zvaného Kaše.

Jedná se o textilii tkanou technikou lampasu, původem ze střední Asie, tehdejšího Turkestánu, datovanou do samého sklonku 13. století. Vzor nese typické znaky luxusních importovaných tkanin používaných na slavnostní oděvy vysoké šlechty. Zlatou nití jsou na světlém (surovém) podkladě vytkány řady labutí, které mají rozepjatá křídla, a hlavy skloněné k větévce, již svírají v zobáku a jednou nohou přidržují na zemi. Z této tkaniny byla ušita spodní tunika Rudolfova pohřebního roucha, které dále sestávalo ze surcotu bez rukávů a pláště.

Původní tkanina je součástí unikátního souboru gotických pohřebních rouch, která byla roku 1993 vyzvednuta z krypty svatovítské katedrály a podrobena důkladnému textilně-historickému průzkumu. V současné době je tkanina uložena v depozitáři Textilní archeologické sbírky Pražského hradu.

 • Barva : _ 010 - ivory
 • Gramáž mm (mómí) je japonská jednotka váhy používaná pro hedvábné látky. 1 mm = 4,33 g/m2. : ~ 42m/m | 180g/m2
 • Období : 13. století
 • Opakování vzoru (Rapport) Velikost motivu, po které se vzor opakuje. Měří se podél útku (vodorovně) v centimetrech. : 6 cm
 • Šíře : 140 cm
 • Složení : 50% hedvábí, 50% lurex
 • Splývavost : Tuhý
 • Metrů na skladě: 23.8     Hlídat dostupnost

1 690,00 Kč / m ( 1 397,00 Kč / m bez DPH )

Množstevní slevy

 • více než 10 m (-5%)
 • více než 20 m (-10%)

cm

Do oblíbených

Žádné komentáře

Pouze pro registrované uživatele.

Pošlete provozovateli tohoto obchodu dotaz na následující zboží.

Ve stejné kategorii