Repliky historických látek (archiv)

Specializujeme se na výrobu autentických replik historických textilií podle dochovaných vzorů. Naše unikátní reprodukce dobových látek jsou určeny zejména pro výrobu autentických historických kostýmů, ale své užití najdou též v muzejnictví a textilním designu všeho druhu. Předlohy pro historické látky hledáme v muzejích po celém světě (například Metropolitan Museum of Art v New Yorku, Cluny v Paříži či Victoria and Albert Museum v Londýně). Nezapomínáme však ani na české vzory – repliky látek z oděvů Přemysla Otakara II., Karla IV. či Rudolfa Habsburského, u nichž jsme čerpali inspiraci ve sbírkách Pražského hradu. Často se jedná o dochované kusy zejména pohřebních textilií, ale také malby, na nichž jsou látky vyobrazeny. Zajímavé vzory shromažďujeme v knihovně vzorů na Pinterestu. Kromě látek, které najdete v nabídce e-shopu, se můžete zapojit také do některého z projektů na patterns.sartor.cz, kde sbíráme jednotlivé objednávky za účelem umožnění výroby zajímavých textilních replik. A pokud ani tam nenajdete vysněný vzor, rádi Vám jej utkáme na zakázku. (Minimální odběr, podmínky a ceník najdete ZDE).

Čínští draci v perlových medailonech

Kód zboží: 103-03-0011

Replika čínského brokátu z 8. – 9. století.

Na první pohled orientálně vyhlížející brokát pochází ze západočínské provincie Xinjiang z období vlády dynastie Tang (8. – 9. století n. l.). Základem motivu jsou dvojité perlové rondely, v nichž se po stranách dekorativního pilíře svíjí ozdobní čínští draci. Perlový medailon byl pravděpodobně převzat z ranějších iráckých hedvábných textilií. Čínští tkalci perlový rondel zdvojili a vzor doplnili typickým čínským bájným drakem. Jednotlivé medailony jsou obklopeny jemnými stylizovanými florálními motivy.

Originál textilie byl objeven roku 1972 jako součást pohřební výbavy mausolea při archeologických vykopávkách v Turpanu v Číně a v současné době je uložen v Metropolitním museu umění v New Yorku.

Pozn.: Vzhledem k technice zpracování (ručně navržený design i tkaní) se na látce mohou objevit drobné vazební chyby. Tyto drobné nedokonalosti se nepovažují za kaz látky, nýbrž za doprovodný jev ruční výroby.

  • Barva : _ 075 - žlutá
  • Gramáž mm (mómí) je japonská jednotka váhy používaná pro hedvábné látky. 1 mm  = 4,33 g/m2. : ~ 40m/m | 175g/m2 (35-45m/m)
  • Období : 8.-9. století
  • Opakování vzoru (Rapport) Velikost motivu, po které se vzor opakuje. Měří se podél útku (vodorovně) v centimetrech. : 24 cm
  • Šíře : 110 cm
  • Složení : osnova - hedvábí / útek - metalická nit
  • Metrů na skladě: 43.4     Hlídat dostupnost

1 590,00 Kč / m ( 1 314,00 Kč / m bez DPH )

Množstevní slevy

  • více než 10 m (-5%)
  • více než 20 m (-10%)

cm

Do oblíbených

Žádné komentáře

Pouze pro registrované uživatele.

Pošlete provozovateli tohoto obchodu dotaz na následující zboží.

Ve stejné kategorii