Repliky historických látek (archiv)

Specializujeme se na výrobu autentických replik historických textilií podle dochovaných vzorů. Naše unikátní reprodukce dobových látek jsou určeny zejména pro výrobu autentických historických kostýmů, ale své užití najdou též v muzejnictví a textilním designu všeho druhu. Předlohy pro historické látky hledáme v muzejích po celém světě (například Metropolitan Museum of Art v New Yorku, Cluny v Paříži či Victoria and Albert Museum v Londýně). Nezapomínáme však ani na české vzory – repliky látek z oděvů Přemysla Otakara II., Karla IV. či Rudolfa Habsburského, u nichž jsme čerpali inspiraci ve sbírkách Pražského hradu. Často se jedná o dochované kusy zejména pohřebních textilií, ale také malby, na nichž jsou látky vyobrazeny. Zajímavé vzory shromažďujeme v knihovně vzorů na Pinterestu. Kromě látek, které najdete v nabídce e-shopu, se můžete zapojit také do některého z projektů na patterns.sartor.cz, kde sbíráme jednotlivé objednávky za účelem umožnění výroby zajímavých textilních replik. A pokud ani tam nenajdete vysněný vzor, rádi Vám jej utkáme na zakázku. (Minimální odběr, podmínky a ceník najdete ZDE).

Lampaset s divou zvěří, červený

Kód zboží: 103-07-0003

Replika renezančního nizozemského hedvábí z druhé poloviny 16. století.

Výjevy zvířat a lovů doprovázejí lidstvo odnepaměti. Vznikly celé bestiáře skutečných i mytických zvířat typických pro každou kulturu. Ve středověku se pak zvířata spojovala se symbolickými významy. Na západě byl tento bestiář převážně křesťanský a zvířata symbolizovala typicky dobro či zlo. Nicméně tato morální symbolika není tolik patrná z textilií, kde zvířecí motivy měly především dekorativní význam, jak je tomu například právě u tohoto hedvábí.

Jedná se o renezanční lampaset silně připomínající starší východní motivy loveckých scén. Neobvyklé je zastoupení tolika zvířat najednou, vidíme zde pantery, psy, zajíce i divoká prasata.

Originál textilie se nachází v muzeu de Cluny v Paříži.

NOVINKA ! Pokud se v materiálech našich dosavadních replik trochu vyznáte, bude pro Vás tento typ repliky překvapením. Materiálově se jedná o čisté hedvábí, ale látka je silnější a méně lesklá než naše dosavadní celohedvábné damašky. Vyvinuli jsme novou technologii výroby, kde výsledkem je látka vizuálně, dotekově i gramáží velmi podobná samitům a lampasům, které můžete vidět v muzeích.

 • Barva : _ 060 - rudá
 • Gramáž mm (mómí) je japonská jednotka váhy používaná pro hedvábné látky. 1 mm = 4,33 g/m2. : ~ 30m/m | 130g/m2 (26-34m/m)
 • Období : 16. století
 • Opakování vzoru (Rapport) Velikost motivu, po které se vzor opakuje. Měří se podél útku (vodorovně) v centimetrech. : 24 cm
 • Šíře : 140 cm
 • Složení : 100% hedvábí
 • Splývavost : Mírně splývavý
 • Metrů na skladě: 73.08     Hlídat dostupnost

1 990,00 Kč / m ( 1 645,00 Kč / m bez DPH )

Množstevní slevy

 • více než 10 m (-5%)
 • více než 20 m (-10%)

cm

Do oblíbených

Žádné komentáře

Pouze pro registrované uživatele.

Pošlete provozovateli tohoto obchodu dotaz na následující zboží.

Ve stejné kategorii