Repliky historických látek (archiv)

Specializujeme se na výrobu autentických replik historických textilií podle dochovaných vzorů. Naše unikátní reprodukce dobových látek jsou určeny zejména pro výrobu autentických historických kostýmů, ale své užití najdou též v muzejnictví a textilním designu všeho druhu. Předlohy pro historické látky hledáme v muzejích po celém světě (například Metropolitan Museum of Art v New Yorku, Cluny v Paříži či Victoria and Albert Museum v Londýně). Nezapomínáme však ani na české vzory – repliky látek z oděvů Přemysla Otakara II., Karla IV. či Rudolfa Habsburského, u nichž jsme čerpali inspiraci ve sbírkách Pražského hradu. Často se jedná o dochované kusy zejména pohřebních textilií, ale také malby, na nichž jsou látky vyobrazeny. Zajímavé vzory shromažďujeme v knihovně vzorů na Pinterestu. Kromě látek, které najdete v nabídce e-shopu, se můžete zapojit také do některého z projektů na patterns.sartor.cz, kde sbíráme jednotlivé objednávky za účelem umožnění výroby zajímavých textilních replik. A pokud ani tam nenajdete vysněný vzor, rádi Vám jej utkáme na zakázku. (Minimální odběr, podmínky a ceník najdete ZDE).

Osmanský brokát s kvetoucí vinnou révou

Kód zboží: 103-06-0004

Naše replika tureckého hedvábí z 16. století utkaného na území tehdejší Osmanské říše.

Jedná se o textilii z osmanského kaftanu, tedy z pláště dlouhého až ke kotníkům s dlouhými rukávy. Kaftany nosili osmanští sultánové, jejich rodiny a šlechta. Barvy a vzory kaftanu značily, k jaké společenské vrstvě dotyčný patřil.

V oválných medailonech ohraničených červenou barvou vyrůstají na černém podkladě žlutozelené rostliny vinné révy nesoucí červené kvítky. Florální motivy a motivy listů byly typické pro Osmanskou říši, a to zejména v dobách, kdy bylo osmanské hedvábnictví na svém vrcholu, tedy v druhé polovině 16. století.

Původní kaftan stejně tak jako mnohé jiné kaftany nošené osmanskými sultány tvoří jednu z nejvelkolepějších částí sbírek v istanbulském paláci Topkapi. Stejná látka se také nachází v Cleveland Museum of Art a Museum of Fine Arts Boston.

Pozn.: Vzhledem k technice zpracování (ručně navržený design i tkaní) se na látce mohou objevit drobné vazební chyby. Tyto drobné nedokonalosti se nepovažují za kaz látky, nýbrž za doprovodný jev ruční výroby.

  • Barva : _ 235 - stříbrná
  • Gramáž mm (mómí) je japonská jednotka váhy používaná pro hedvábné látky. 1 mm  = 4,33 g/m2. : ~ 30m/m | 130g/m2 (26-34m/m)
  • Období : 16. století
  • Opakování vzoru (Rapport) Velikost motivu, po které se vzor opakuje. Měří se podél útku (vodorovně) v centimetrech. : 17 cm
  • Šíře : 114 cm
  • Složení : osnova - hedvábí / útek - metalická nit
  • Metrů na skladě: 11.7     Hlídat dostupnost

1 690,00 Kč / m ( 1 397,00 Kč / m bez DPH )

Množstevní slevy

  • více než 10 m (-5%)
  • více než 20 m (-10%)

cm

Do oblíbených

Žádné komentáře

Pouze pro registrované uživatele.

Pošlete provozovateli tohoto obchodu dotaz na následující zboží.

Ve stejné kategorii