Repliky historických látek (archiv)

Specializujeme se na výrobu autentických replik historických textilií podle dochovaných vzorů. Naše unikátní reprodukce dobových látek jsou určeny zejména pro výrobu autentických historických kostýmů, ale své užití najdou též v muzejnictví a textilním designu všeho druhu. Předlohy pro historické látky hledáme v muzejích po celém světě (například Metropolitan Museum of Art v New Yorku, Cluny v Paříži či Victoria and Albert Museum v Londýně). Nezapomínáme však ani na české vzory – repliky látek z oděvů Přemysla Otakara II., Karla IV. či Rudolfa Habsburského, u nichž jsme čerpali inspiraci ve sbírkách Pražského hradu. Často se jedná o dochované kusy zejména pohřebních textilií, ale také malby, na nichž jsou látky vyobrazeny. Zajímavé vzory shromažďujeme v knihovně vzorů na Pinterestu. Kromě látek, které najdete v nabídce e-shopu, se můžete zapojit také do některého z projektů na patterns.sartor.cz, kde sbíráme jednotlivé objednávky za účelem umožnění výroby zajímavých textilních replik. A pokud ani tam nenajdete vysněný vzor, rádi Vám jej utkáme na zakázku. (Minimální odběr, podmínky a ceník najdete ZDE).

Damašek Medailon, vínový

Kód zboží: 103-04-0008
Starý kód: 10-0013

Hedvábný damašek vyrobený dle dochované textílie z přelomu 13. a 14.století.

Původní textílie byla zřejmě utkána ve známém centru hedvábnického průmyslu, městě Lucca v Itálii. Motiv medailonů byl typický již dříve na byzantských textiliích a později se stal velmi oblíbeným vzorem i ve středověké Evropě. Zde je ve své vrcholné fázi - medailon je bohatě zdobený a pár papoušků velmi detailně propracovaný. Naše replika je oboustranný hedvábný damašek, tedy motiv na jedné straně je inverzí strany druhé. Látka je měkká, splývavá a dobře se řasí.

Původní textílie je v současné době uložena ve Victoria and Albert Museum v Londýně a v Metropolitan Museum of Art v New Yorku.

  • Barva : _ 050 - vínová
  • Gramáž mm (mómí) je japonská jednotka váhy používaná pro hedvábné látky. 1 mm  = 4,33 g/m2. : ~ 23m/m | 100g/m2 (21-25m/m)
  • Období : 13. století
  • Opakování vzoru (Rapport) Velikost motivu, po které se vzor opakuje. Měří se podél útku (vodorovně) v centimetrech. : 18 cm
  • Šíře : 140 cm
  • Složení : 100% hedvábí
  • Metrů na skladě: 27.8     Hlídat dostupnost

1 990,00 Kč / m ( 1 645,00 Kč / m bez DPH )

Množstevní slevy

  • více než 10 m (-5%)
  • více než 20 m (-10%)

cm

Do oblíbených

Žádné komentáře

Pouze pro registrované uživatele.

Pošlete provozovateli tohoto obchodu dotaz na následující zboží.

Ve stejné kategorii